За ініціативи Академія Української Преси лідируючі організації, які сприяють розвитку медіаграмотності в Україні, зібралися в онлайні, щоб надати аудиторії нові та дієві інструменти у боротьбі з російською дезінформацією. Повну розповідь про вплив російської пропаганди читайте на ресурсах АУП. 10 лютого 2023 року за ініціативи Академії української преси лідируючі організації, які сприяють розвитку медіаграмотності в Україні, зібралися в онлайні, щоб надати аудиторії нові та дієві інструменти у боротьбі з російською дезінформацією. Організації, які долучилися до заходу співпрацюють в рамках реалізації Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.
Під час онлайн-дискусії «Медіаосвіта в огні: нові виклики – нові ресурси або Як руйнуємо російську пропаганду» підбили підсумки того, що було зроблено для запобігання інформаційній війні, адже за два тижні для України буде страшна дата — рік повномасштабного вторгнення.Проєкт Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Започаткований як онлайн платформа однойменного медіаклубу бібліотеки та міського учнівського парламенту.
вівторок, 14 лютого 2023 р.
Медіаосвіта в огні
Спікери поділилися механізмами та ресурсами для формування навичок критичного мислення та протидії російському інформаційному вторгненню, наративам російської пропаганди. Обговорювали тему медіаосвіти та медіаграмотності: зміну її вектору розвитку, здобутки та подальші кроки. Продемонстрували напрацьовані продукти і методики якими можуть користуватися українці. Відзначили, що до головного виклику — протидії російській пропаганді додається ще один — робота з аудиторіями, які перебували, перебувають або вийшли з окупованих територій. Їхня свідомість протягом усього цього часу піддавалася ураженню фейками, які поширюються дуже швидко та мають жорстокий вплив на світосприйняття. «Інформаційна війна, напряму пов’язана з війною фізичною, — переконаний президент Академії української преси Валерій Іванов. — Як виявилося, не тільки в автократії пропаганда наносить шкоду. Необмежена свобода слова вбиває. Люди вмирають від рук тих, чий розум затьмарений пропагандою. Задля того, щоб вберегтися та вижити потрібно популяризувати навички критичного мислення».
Про те, як Херсонська область знаходилася під окупацією і була зовсім нещодавно визволена, розповіла Ірина Ковач, завідувач медіа-центру Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки: «Перше, що почала робити РФ, коли зайшла до Херсону — відновлювати і встановлювати свою владу в медіапросторі. Вони переобладнали телевишку, і ми мали можливість дивитися лише російське телебачення. Згодом був надрукований перший тираж (10 000 екземплярів) «Наддніпрянської правди», російської газети, де в кінці було аж 16 сторінок російської пропаганди». Повну розповідь Ірини про вплив російської пропаганди під час окупації Херсону читайте незабаром на ресурсах АУП.
Друзі, давайте разом тяжіти до правдивої інформації!
Запис заходу можна переглянути за покликанням>
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар
Дякуємо за ваш коментар! Він буде опублікований після схвалення модератором.