вівторок, 21 листопада 2017 р.

ТОП-6 правил безпечного пошуку в Інтернеті


Незмінною темою наших засідань залишається безпека в Інтернеті, адже погодься, що ти гуглиш чи не щодня! І не дивно – адже інтернет вже давно кращий помічник і порадник.
Він знає усе та розуміє з півслова, але не завжди видає правдиву інформацію. У пошуках корисних матеріалів ми можемо отримати щось зовсім протилежне. Тому варто бути на сторожі й знати, як безпечно шукати.
Чи варто це твоєї уваги? Однозначно! Тому до твоєї уваги представленно  всього 6 коротких правил які  допоможуть  тобі бути впевненим у правдивості будь-якої інформації.
 Правило №1
Інформацію в мережі може розмістити будь-хто. Тому існування сайту – далеко не показник цінного джерела. Варто провести його аналіз та дізнатися, хто бере на себе відповідальність за його зміст. Спочатку варто знайди контактну інформацію автора. Якщо це авторитетне ЗМІ – буде вказано адресу та способи зв'язку з редакцією. Якщо мова йде про блог, можуть бути розміщенні посилання на сторінки в соціальних мережах чи пояснення, в яких темах автор називає себе експертом. У випадку, коли конкретних контактів на сайті немає, спробуйте пошукати дані про авторів у мережі. Знати творців контенту на сайті важливо, бо якщо навіть видавець не відповідає за зміст інформації на сайті – джерело не можна вважати авторитетним.
Правило №2
Не варто наївно розраховувати, що всі сайти створені, аби допомогти тобі. Окрім добросовісної інформації, в Інтернеті можна нагуглити розіграші, обмани, рекламу, упередження або вираження чужих думок.
Ось, наприклад, особистий блог вважається взагалі ненадійним джерелом інформації.
Правило №3
Щоб не потрапити на гачок застарілої інформації, шукай дати. Коли був опублікований чи оновлений матеріал? Як довго працює сам сайт?
Зазвичай дати розміщуються вже на сторінці з пошуковим результатом, або на самому сайті під назвою опублікованого матеріалу.
Правило №4
Розрізняй категорії сайтів та визначай, до якої належить обраний тобою.
Наприклад, наступні закінчення в назві сайтів вказують на:
.gov – сайт державної установи;
.edu – як правило, позначає освітні установи, університети, хоча може вказувати на веб-сторінку окремого студента чи освітянина;
.com – використовується комерційними організаціями, створених щоб отримувати прибуток;
.org – ознака сайтів неприбуткових організацій, в тому числі політичних партій.
Правило №5
Оцінюй точність змісту. Даючи фактичну інформацію, автори сайту повинні вказувати її першоджерела.
Якщо ти шукаєш конкретні документи, запитай себе: який сайт є їхнім першоджерелом. Наприклад, із офіційним листом податкової служби краще ознайомитися на сайті самої податкової, ніж на сайті певного комерційного журналу.
Правило №6
Звертай увагу на орфографічні помилки у матеріалі. Висока їх кількість говорить про слабке редагування або на те, що його взагалі немає.
Якщо веб-сайт містить цитати, статистичні данні та іншу інформацію з різних джерел, необхідно перевірити їх на точність. Джерела фактичної інформації повинні бути чітко перераховані, щоб ми могли їх легко перевірити.
До роботи над цією темою активно залучилися учасники з ЗНЗ№ 28,31,50.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякуємо за ваш коментар! Він буде опублікований після схвалення модератором.